Donio kampaň pro celovečerní dokument "Mára jde do nebe"

13/05/2021

Mára jde do nebe

Je to tak přátelé a tímto momentem je odšpuntovaná kampaň na DONIO pro dokončení filmu https://www.donio.cz/maraholecek . Co v něm můžete za novum oproti jiným vidět? Těžko říct, však začnu tím, že filmový dokument v prvním okamžiku svého zrodu nesl pracovní název „Já Jájínek“. O pár měsíců později a desítek natočených hodin se přetvářet do podobenství „ Jájínek jemně jeblý“ a nyní se již ustálil v kuloárech tvůrčího týmu jako „ Mára jde do nebe“. O čem je, vyplývá již ze sebestředného názvu. 
Režisérka Markéta Ekrt Válková připravuje tento celovečerní dokument  pro uvedení v kinech. Film bude sledovat všechny pokusy Marka Holečka o prvovýstup na náročnou horu Gašerbrum I v pákistánském pohoří Karákóram. Ty nepovedené i tragické, během nichž přišel o kamaráda a spolulezce, který spadl z výšky tisíce metrů a také díky omrzlinám o několik článků prstů na noze.Úspěšná byla až pátá expedice. Ve filmu budou vlastní unikátní záběry Máry Holečka ze všech pokusů o Gašerbrum I kombinované se záběry z natáčení doma v Česku s jeho rodinou, kolegy a přáteli. Film by tak měl ukázat sílu i krásu hor, jejich nebezpečí a vůli, kterou musíte pro jejich zdolání mít. Stejně jako Marka samotného, jeho osobní život, komplikovanou povahu a dopad nebezpečných expedic na všechno okolo něj. MÁRA JDE DO NEBE ukáže extrémní cestu do oblak a podívá se i hluboko do duše. Máru Holečka můžete milovat nebo obdivovat a můžete ho i nenávidět a nechápat. Ale nejdříve ho díky filmu musíte poznat.
Chceme připravit film pro uvedení v kinech a ukázat velký příběh a velké hory na velkém plátně. Taková příprava je technicky náročnější a dražší. Zároveň chceme poslat kameramana na další expedici přímo s Markem Holečkem, aby s ním natáčel přímo v prostředí velehor, těsně před dalším výstupem a po něm.
Děkujeme.

FOTOGRAFIE