aktivtono.cz, Nejvýš položený sport shop v Česku otevřel Mammutovi horolezec Holeček

10/12/2019 14:39

Nejvýš položený sport shop v Česku otevřel Mammutovi horolezec Holeček
Přední světový horolezec Marek Holeček pokřtil v sobotu nový Mammut shop v krkonošské Horní Malé Úpě. Dlouholetý ambasador prestižní švýcarské značky tak pomáhal otevřít nejvýše položený sportovní obchod v zemi.
Ten je umístěn v zadní části chaty Jeřabinka směrem ke sjezdovce v nadmořské výšce 1050 metrů. Na 50 m2 prodejní plochy se nabízejí sportovní bundy, kalhoty, mikiny, prádlo, ale i boty nebo skialpinistické vybavení.
Funguje tu i půjčovna materiálu právě na stále vyhledávanější skitouring, pro něž najdete na náhorní planině pod Sněžkou nádherné terény. Stačí se rozhodnout, vybrat a – vyrazit.
Venku před Mammut shopem můžete i přenocovat. Ve dvouplášťovém expedičním stanu značky North Face je otevřeno testovací centrum pro šestidílnou řadu spacáků Mammut. Pokud nemáte vlastní, poskytnou vám tu za poplatek i vnitřní hygienickou vložku.
Otevřeno mají sedm dní v týdnu, do budoucna se zvažuje propojení obchodu s recepcí horských chat. Mammut shop se totiž stává další součástí atraktivního komplexu.
Loni na podzim tu byla první atraktivně přestavěná chata Hradečanka, na Mikuláše následoval v horní části u sjezdovky Mammut bar. Letos na podzim hned v sousedství vyrostla nová chata Jeřabinka, spíše sportovnějšího a rodinného charakteru, nyní obohacená obchodem.
„Přijde mi to dobrý nápad, cítím jistý přesah. Lidé tu mají díky dotyku s přírodou zajímavou inspiraci pořídit si špičkové vybavení, nejen do extrémních podmínek, ale i ve fashion stylu. A Mammut patří mezi top značky, jsou to vývojáři, jenom nekopírují trendy,“ řekl Marek Holeček, který do Horní Malé Úpy přicestoval i s rodinou rovnou z Jižního Tyrolska. Tam natáčel s legendou světového alpinismu Reinholdem Messnerem.
Na slavnostním křtu, který vedle poutavé Holečkovy přednášky zpestřil i atak strašidelných čertů krampusů, připravil lahodné degustační menu věhlasný kuchař Radek David.

www.aktivtono.cz

DALŠÍ FOTOGRAFIE