24zpravy.com, Horolezec Holeček se chystá na další dobrodružství. Snad dá hora svolení, doufá

09/08/2019 14:39

Horolezec Holeček se chystá na další dobrodružství. Snad dá hora svolení, doufá
Peru Čeká ho další náročná vızva. Jeden z nejúspěšnějších českıch horolezců Marek Holeček se chystá na další vıšlap. V peruánském národním parku Huascarán se pokusí pokořit horu Huandoy. „Má nejedno úskalí,“ prozradil, proč vızva, kterou si před sebe položil, nebude zrovna procházkou růžovım sadem.
Baví ho hledat nové a zatím neprozkoumané cesty a za svůj život zvládl překonat nejednu nelehkou vızvu. Čtyřiačtyřicetiletı horolezec Holeček už letos pokořil v nepálskıch Himalájích horu Čamlang, teď si dal před sebe další náročnou zkoušku, tentokrát v Peru.
„Začíná další dobrodrůžo, tentokrát v peruánskıch Andách,“ prozradil horolezec fanouškům na své facebookové stránce. „Ležíme na ledovci pod severním vrcholem Huandoy. Nad námi se zvedá 1100 metrová krásná stěna, kde jsme si s Radarem našli parádní novou průstopovou linku,“ popsal jistě úchvatnı pohled.
Ač zní jeho popis jako z románu, čeká je náročná cesta plná nástrah. „Má nejedno úskalí a otázkou je, zda vůbec to co jsme si vymysleli vylezeme. Snad dá hora své svolení,“ doufá Čech.

www.24zpravy.com

Marek Holeček je zkušenım horolezcem a na svém kontě má celou řadu náročnıch vıstupů. Stal se navíc historicky prvním Čechem, kterı vybojoval prestižní ocenění Zlatı Cepín (Piolet d’Or), kterı získal vloni za vıstup na Gašerbrum I, jednu z hor v pákistánském masívu Gašerbrum.