Projekty

Projekty

Expedice Chamlang 7319 m Nepal 2019

Čamlang (také Chamlang) je hora v Nepálu v pohoří Himaláje. Leží nedaleko vrcholu Makalu a její výška je 7319 m n. m.. To je vše co se píše o téhle krásce na Wikipedii. Já už jí ale několik let pozoruji a obdivuji ze všech stran. A právě letos nadešel ten správný okamžit. S Hookem jsme se rozhodli, že se pokusíme prostoupit severo-západní stěnou. Nejsme první koho tato dvoukilometrová stěna zaujala, ale doposud žádná z expedic nebyla úspěšná. Snad holka čeká na nás. :)

 

 Expedice Pakistan, Nanga Parbat 8 125 m n.m.

Pokus o dokončení projektu z roku 2011. Cílem je vytvoření nové cesty v Rupálské jižní stěně, alpským stylem. Díky tomu, že Nanga se svou výškou 8126 metrů je poslední hradbou západního Himálaje, má v sobě obsaženo hned několik nej. To první je, že vlastní největší lezecké svahy naší planety a obzvláště se to týká výjimečného jižního Rupalu, který má převýšení 4600 metrů. Další pozoruhodností je odpich proti přilehlým štítům, kde Nanga nad širokým okolím kraluje s přesahem jednoho kilometru. To má za výhodu překrásné výhledy na ostré hřebeny východního Karakoramu a přes hluboko utopený meandr řeky Indus do západního Hindúkuše. Tím nejspíš výhody končí, jelikož její osamělost má za následky prudké změny počasí a každá výstupová trasa nese v sobě minimálně označení těžká. Plánovaný termín expedice je červenec/srpen 2019.

 
lano symbol

Dokument „Satisfaction!“

Jeden z aktuálních mediálních projektů je natočení 52 minutového  dokumentu s Českou televizí. Jedná se o vyprávění a filmové sestřihy ze čtyrech neúspěšných pokusů o prvovýstup na osmitisícovku Gasherbrum I. a pátém úspěšném. Dokumentem se bude prolínat, běžný život horolezce, příprava na expedici, trénink, rodina, mediální prostituce. Uvedení dokumentu je plánované v roce 2020.

lano symbol