Projekty

Projekty

Expedice Antarktida 2018

Mým cílem je udělat prvovýstup na zatím bezejmenný kopec v této panenské krajině v pohoří Graham Land. Zábavná je i samotná cesta, kde výstup začíná přímo z paluby jachty, která nás přiveze od Argentinských břehů, přes bouřlivého Drakea do království ledu, krás a stínů. Obyvatelé jsou, plující bludné kry bez kormidelníka, štěbetající kolonie tučňáků, lenošivých tuleňů a téměř mytologických velryb. Zemně volného prostoru a představ, s místy bílými nejen díky bělostnému sněhu, ale neposkvrněné ještě lidskou nohou. Plánovaný termín je na přelomu roku 2017/2018 

 

 Expedice Pakistan, Nanga Parbat 8 125 m n.m.

Pokus o dokončení projektu z roku 2011. Cílem je vytvoření nové cesty v Rupálské jižní stěně, alpským stylem. Díky tomu, že Nanga se svou výškou 8126 metrů je poslední hradbou západního Himálaje, má v sobě obsaženo hned několik nej. To první je, že vlastní největší lezecké svahy naší planety a obzvláště se to týká výjimečného jižního Rupalu, který má převýšení 4600 metrů. Další pozoruhodností je odpich proti přilehlým štítům, kde Nanga nad širokým okolím kraluje s přesahem jednoho kilometru. To má za výhodu překrásné výhledy na ostré hřebeny východního Karakoramu a přes hluboko utopený meandr řeky Indus do západního Hindúkuše. Tím nejspíš výhody končí, jelikož její osamělost má za následky prudké změny počasí a každá výstupová trasa nese v sobě minimálně označení těžká. Plánovaný termín expedice je červenec/srpen 2018.

 
lano symbol

Celovečerní dokument „Satisfaction!“

Jeden z aktuálních mediálních projektů je natočení celovečerního dokumentu s Českou televizí. Jedná se o vyprávění a filmové sestřihy ze čtyrech neúspěšných pokusů o prvovýstup na osmitisícovku Gasherbrum I. a pátém úspěšném. Délka dokumentu 60 min. Uvedení dokumentu je plánované v roce 2019.

lano symbol

Kniha Zápisky Marouška blázna II.

Vydání v pořadí druhé knihy. Po první, překvapivě velice úspěšné knize s dlouhým názvem České Himalájské dobrodružství II., Zápisky Marouška blázna, připravuji druhé knižní zpracování mého příběhu z expedic a lezení. Hlavním tématem je dokončení prvovýstupu na Gasherbrum I., obohacené o rozhovory například s W. Kurtykou, historií výstupů a dalšími příběhy, to vše proložené obrázky. Vydání plánuji na podzim 2018.

Zápisky Marouška blázna I.