Sponzoři...

Jste zde

Waooo!... 2017 - Pro ráj o krok dál

Pro ráj o krok dál…

Pozvolna stoupám uzounkou stezkou zařízlou ve strmém údolí, na jehož dně se dere řeka, připomínající svojí divokostí pohyb pstruha táhnoucí proudem proudu. Plíce u toho výrazně protestují a intenzivněji vysílají jasnou zprávu: „Ještě trochu přidáš a vyskočíme z těla.“
A mají proč, jsem člověk z nížin, či ještě lépe nížinatý, nikoliv koza horská. Ať se zdá, že bych mohl mít po kopcích naběháno, v duchu, ten může výš a stále, tak odpověď je nikoliv. Procházím stádiem trápení, jako jakákoliv jiná pozemšlapka. Možná je pravdou, že si rychleji přivykám na výšku, jelikož tělo má určitou paměť. Také ale ono ví, že jsem notorický blb a už znovu bez ohledu na varování chroptím směrem vzhůru. Raději se tedy v sebezáchraně podvolí a začne rychleji tvořit krvinky, následně zklidňující dech. Jo a hlavně, přestane vysílat ty hysterické signály, dusíš se! Ovšem tím výhoda hasne.

Nad hlavou se rozfoukává oblačnost a slunce pohladí moji tvář. Jak jednoduchou a účinnou schopnost má těch pár lumenů navíc, aby se pod kůží rozlil hormon spokojenosti. Téměř vzápětí se mezi mraky začínají objevovat zářivě bělostné štíty, které si bez dovolení a majetnicky vyrůstají ze šťavnaté zeleně. Zastavuji se.
„Bože jestli to je tvé dílo, tak jsi v mých očích skutečný turbo šikula. A i kdyby to měl na svědomí kdovíjaký čert, tak klobouk dolů.“
Mám na chvíli opětovně propůjčené oči od Alenky z říše divů. Nepřestávám se nad tím zázrakem rozplývat a nejspíš i do nejdelší smrti se mi ty pohledy nezají. Po chvilkovém duševním průjmu, mé kroky pokračují dál. Přecházím vzdušný mostek nad řvoucí říčkou, která je v těchto místech sevřena mezi skalní soutěsku. Pak následuji již jen strmé serpentiny po prašné pastevecké stezce, na jejichž konci procházím Buddhistickou bránou. Jedná se o důmyslně vymyšlený fígl těchto kulišáků, jelikož po projití, se mě zmocňuje pocit úplně jiného světa. A také že ano, dnes jsem již nepotkával davy turistů, kteří zmizeli, jak mávnutím proutku. Tudíž posílám pozdrav z Thame, usazené na rovné loučce mezi horskými štíty, kam jsem dnes došontal a který bez zardění mohu označit za další ráj na této zemi.

Těbůh Mára a Smolko

Expedice Waooo! 2017, Kyazo Ri, Nepál
Cestou necestou pod Kyazo Ri

Expedice Waooo! 2017, Kyazo Ri, Nepál
Kyslíku ubývá, červené krvinky mají napilno

Expedice Waooo! 2017, Kyazo Ri, Nepál
Pivíčko moje

Rubrika: 

Komentáře

Pekne opísané. Je tam krásne. Užite si to!

vilo 

bomba! už sa těším na pokračování! chlapi, ať se daří!

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2018 marekholecek.cz | XHTML