Sponzoři...

Jste zde

Trojdílná expedice Never Stop Exploring

Start

Vyhýbám se lidské řece, která proudí bez jakéhokoliv řádu ze všech stran, uskakuji a zároveň narážím do cizích těl. Taková intimní blízkost a otírání se v jednom kuse o někoho, by mne normálně přivedla k šílenství, přesto v mé hrudi buší šťastné srdce.

Právě čtete řádky, které letí na vaše monitory přímo z lidského mumraje, prosyceného vonným kořením včetně nasládlého smrádku z hnijícího čehosi, lomozem, pestrostí barev a hladivého slunce, které každý den zapadá nad bělostnými štíty hor. Ano, mluvím o Káthmándú, které řadím mezi magická města, kde se setkávají, národy celého světa. Jejich cíle jsou různé ať trek, případně sjíždění řek, nebo lezení na zasněžené vršky Himálaje, kde kyslíku jest tak málo, co za nehýtek by se vešlo. Jedno mají ale společné, odvézt si zážitky, které tato krásná země nabízí.

Mé kroky bez cíle směřují káthmándskou čtvrtí Thamelu a oči hledí s úsměvem jak na starého známého, kterého jsem delší čas nepotkal. Takže startujeme…


„NEVER STOP EXPLORING“
NEPÁL – PÁKISTÁN - ANTARKTIDA

TŘI EXPEDICE V JEDNOM ROCE, TŘI VÝJIMEČNÁ MÍSTA
TŘI POKUSY O PRVOVÝSTUP V ALPSKÉM STYLU
Mára Holeček a Zdeněk Hrubý


První expedice: Nepál

Název výpravy: Talung 2013
Cíl expedice: Dokončit můj projekt, který jsem začal s Houbou, neboli Tomášem Rinnem v roce 2004 panenským SZ pilířem na Talung (7343 m).
Datum konání: 15. duben - 30. květen 2013

Druhá expedice: Pákistán

Název výpravy: Gasherbrum I. 2013
Cíl expedice: Dokončit taktéž rozehraný projekt z roku 2010 Z stěnou, který jsem započal se Zdendou na Gasherbrum I. (8064 m).
Datum konání: 10. červenec - 2. září 2013

Třetí expedice: Antarktida

Název výpravy: Smith Island 2013
Země: Antarktida / South Shetland Islands
Cíl expedice: Jedná se o letitý sen, který začíná v Ohňové zemi naloděním na devítimístnou plachetnici, která odfrčí od břehů jižní Ameriky přes Drakeovu úžinu. Nemusím podotýkat, že v této části je nejdivočejší moře a samotná přeprava tam i zpět bude dost silným zážitkem. Smith Island leží v těsné blízkosti antarktické pevniny, přičemž je tvořen jedním obrovským hřebenem táhnoucím se přes celý ostrov. Náš zálusk je vylézt prvovýstup na Mount Foster (2105 m), který je od hladiny oceánu přímo „hradský“ a první přechod 30km hřebene Smithu.
Datum konání: prosinec 2013 - leden 2014

Z průběhu výprav budu dávkovat informace postupně přes vaše oblíbené weby, podle toho zda technika půjde do stávky či nikoliv :-), nebo můžete taktéž vše sledovat na FaceBooku případně na webu marekholecek.cz.

Toť zatím vše co se týče základních dat.

Těbůh Mára


Logo The North Face
Never Stop Exploring


Expediční pohlednice Talung 2013

Talung 2013
Přední strana expediční pohlednice Talung 2013

Talung 2013
Zadní strana expediční pohlednice Talung 2013

Rubrika: 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2017 marekholecek.cz | XHTML