Sponzoři...

Jste zde

Videa

Horolezec Holeček o smrti kamaráda a ceně života

Marek „Mára“ Holeček patří k evropské špičce v horolezectví. Jako malý si vyzkoušel atletiku, plavání i gymnastiku. Nakonec se mu stalo celoživotní náplní lezení. I když se to možná některým nezdá, je podle něj tisíce čarokrásných kopců, které ještě čekají na zdolání.

Marek Holeček a Esquire Man 2015

Může výhra ovlivnit váš život?
Když to vezmu abstraktně a jednalo by se o výhru v řádech mnoha a mnoha penízků žluťásků, tak bych navýšil obrátku o jednu svoji výbornou dovednost a to bezmyšlenkovité utrácení…

Obzory sportovních osobností - Mára na TV SPORT 5

Mára Holeček v pořadu Obzory sportovních osobností (4) vysílaného dne 30.12.2015 v televizním kanálu SPORT 5

Tenkrát v Óčku…

Divíte se, co jsem dělal na hudebním kanálu s cíleným zaměřením především na naše „teenagery“. Samo sebou nemám nic proti omladině, ale mé zděšení v momentě, kdy mi zavolali z této televize, bylo nejprve doprovázeno až téměř neslušným tichem, pak jsem nabral dech a položil otázku, na kterou jsem snad ani nechtěl znát odpověď.

Video - Thumba party Na Luftu

Přišel mi do schránky další Ostravský „EMIL“:
„Ahoj Máro, moc Tě pozdravuji z Mordoru. Doufám, že je u Tebe vše v pořádku. Poctivě hlásím, že byl odvysílán v naší Chachar TV díl s Talungem. Tož kukni na dva šikovné synky :-) Měj se moc fajně.
Zdraví Marťas“

Video - Antarktida Na Luftu

Pořad Na Luftu a dva synkové, pod provoněným ostravským oparem.

Celé přednatáčení rozhovoru v televizním studiu POLAR s vysokoškolským profesorem, neboli „Marťasem“, bylo ukončeno hned v prvních třech minutách, výbuchem rejži se slovy: „Tak takto pánové, tak takto rozhodně ne!“

Vzpomínka na Zdeňka Hrubého - Studio 6 - Víkend

"Studio 6 - Víkend" - Víkendový proud informací, reportáží a rozhovorů o tom, co se děje doma i ve světě…

Marek Holeček s Petrou Krmelovou ve Studiu 6 vzpomínají na Zdeňka Hrubého (stopáž cca 8 min).
Odvysíláno: 25. 8. 2013 ráno na ČT24

S Markem Holečkem v žulových katedrálách Patagonie - Travel Journal (139)

4. 9. 2013 zavítal do 139 vydání magazínu TRAVEL JOURNAL (HD+) horolezec Marek Holeček.
…Povídání nejen o lezení v Patagonii, krásách města Buenos Aires, nebo třeba spánku v kolmé stěně několik tisíc metrů nad propastí.

Pořad moderuje Viktor Kuna (www.dechhor.cz).

Gasherbrum I je návratem k lásce, kterou jsem si vysnil

24. 7. 2013 06:30, autor: erb

Praha – Někdy v této chvíli se horolezec Marek Holeček snaží o dobytí pákistánského vrcholu Gasherbrum I. V rozhovoru s Michalem Dusíkem, který vznikal ještě před odletem do Asie, se však šestinásobný držitel ocenění výstup roku rozpovídal i o svých dalších plánech nebo financování svých dobrodružných výprav.

Video - Česká televize - Studio 6

9. 7. 2013 | Česká televize - Studio 6

Tři expedice v jednom roce | Výprava Gasherbrum I.
Hostem pořadu: Marek Holeček
Moderuje: Jolka Krásná

12minutové video na webu České televize…

Video - ČT 24 - Turbulence - Rozhovor se Zdeňkem Hrubým

9. 6. 2013 | ČT 24 - Turbulence

5minutový videorozhovor se Zdeňkem Hrubým

Talung – jedna z mnoha sedmitisícovek v Nepálu. Dosud na jejím vrcholu stáli jen tři lidé – vystoupili tam po tzv. normální cestě. Zdeněk Hrubý a Marek Holeček volili cestu novou – vlevo od severozápadního pilíře. 19. května stáli na vrcholu. Jaké bylo počasí a co komplikovalo výstup? Zeptali jsme se předsedy Českého horolezeckého svazu Zdeňka Hrubého.

Video - Kyashar - prvovýstup Ramro Chaina - rok 2005

Filmový záběr, který jsem vybral je již zažloutlý a zestárnul přímo úměrně se mnou. Jediné co zůstalo času ušetřenou je příběh, který se tehdy psal, jenž je v mé mysli stále živě aktuální, jako bych právě s kopce slezl. Kyashar je utopený mezi desítkami vrcholů centrálního Himálaje. Dalo by se říci, že jeho jméno je předem předurčeno k zapomnění, ani ne tak z důvodu písmenkového složení slova, ale jeho nadmořskou výškou, která oproti sousedním kopcům je spíše směšná…

Video - Utopená rovnováha

Snímek z Ádru neměl nikdy spatřit světlo světa. Aspoň si to myslím. Jelikož, když jsem s Michalem Brunnerem, který pořídil filmové záběry, večer před natáčeným domlouval detaily, jak provedeme realizaci jeho záměru, poslední slova vedená ke mně byla: „Hlavně se nezlij jak dán.“

Video - Tous Européens

Dokument Tous Européens pořízený francouzskou CinéTévé v roce 2007, vznikl paradoxně díky mé neochotě.
Jak to?
Stalo se to jednoho dne roku před tím, kdy jsem se objevil na chatě Leschaux pod nádhernou dominantou Montblanského masivu, stěnou Grandes Jorasses.
Cíl byl jasný, severní Jorassy.

Video - Marek Holeček v pořadu Na luftu 2

Přímý odkaz na video http://youtu.be/cRXIE0Q_W08

Povídání s Markem Holečkem o sbírání lezeckých zážitků „Ze skalek až do Himálaje“ v pořadu Na luftu moravskoslezské regionální televize Polar.

Stránky

© 2005 - 2018 marekholecek.cz | XHTML