Sponzoři...

Jste zde

Rozhovor pro časopis Ona dnes

Z jiného soudku…

Jednou za čas mi zpestří gro jednobarevných otázek, které se týkají převážně lezení, což se na druhou stranu není čemu divit, také zábavné dotazníky. Jeden z nich vyšel v časopisu Ona dnes, což je příloha deníku Mladé fronty DNES, nasměrovaný převážně pro ženy. Takže nastřelené téma zní „Když jdou muži nakupovat“. Jedenáct chlapíků mělo před sebou stejný úkol počínaje otázkou: „V kterém obchodě byste mohl strávit hodiny?“

Každý se toho zhostil po svém, nicméně s jistotou jsem vyšel jako nevyhlášený „antishopper“, jelikož v té klasické podobě, oproti ostatním, prostě nakupování nenávidím.
Není to rozhodně hraná póza a bohužel pomoci mi nelze.

Zdravím do Čech Mára

Zde posílám celý rozhovor, který s drobnými úpravami vyšel 13. října 2014/č. 41


V kterém obchodě byste mohl strávit hodiny a proč?
Při této otázce musím přiznat, že jsem se usmál, pak následovalo rozhlédnutí po okolí, zda se nikdo nedívá, bych náhodou nebyl přistižen jakoby při nepatřičném jednání. Já, zástupce testosteronů, co asi mohu říci pozitivního k nakupování, o tak společensky jasně adresném chování, patřící převážně něžnému pohlaví. Dobrá oprostím se od předsudků a začínám pod drobnohledem lustrovat své touhy a představy o nakupování. Hned se mi vybaví, velké prostory, napěchované až ke stropu zbožím, kde vás vstup schramstne a nedá jinou šanci úniku, než přes různé lstivé zákruty, schodiště a hostesky v minisukních, s úsměvem na tvářích a nabízející v akcích super výhodnou pitominu, bez které nemůžete opustit toto dočasné vězení. Přitom východ se čím dál tím více vzdaluje a již cítím tep ve spáncích s blížícím srdečním kolapsem. Do toho, množství švitořících lidí, šířící všemožné vůně, ať libé, nebo k zblití, filtrované skrze „výkonnou“ klimatizaci. Denní světlo je nahrazené umělým, jen kakofonie pípání čtečky u kas mi dává jakousi naději, že celou anabázi přežiji. Jdu jak spráskaný pes, za svojí nejdražší, s příslibem již před samotným příchodem, že pouze vybere jasně definovanou věc a hned půjdeme. Přes všechna ujištění náš košík, který tlačím, se plní a plní. Dobrá zahodím negativa a celý pohled začnu znovu. Výsledek mne samotného překvapil, jelikož sám sebe, jsem ještě nikdy na takovýto pranýř nepostavil. Musel jsem se nejprve odprostit od tradičního pohledu na kamenné krámy a najednou se z temna začal rýsovat obrys, kterému dokážu dát přívlastek příjemný. Jestli přimhouříme oči a nezařadíme okamžitě moji představu pod služby, tak upřímně rád nakupuji v různých obměnách zážitky. Ať to jsou letenky, nafta na pumpách před odjezdem do tramtárie, dohadování permitů na expedice, knížky, lupeny na kulturu, všechno je příslibem blížícího času, na který se těším. V součtu, to za rok zabere docela dost času. :-)
Za co utrácíte nejvíc peněz?
Za představy, jelikož realita není již tak velkolepá a hlavně naráží na neustále hladem trpící bankovní konto.
Koupil jste si někdy naprosto zbytečnou věc, kterou jste vlastně vůbec nepotřeboval?
Zcela určitě mám doma tolik zbytečných věcí, jak na zdech, tak po poličkách a také i na zemi. Přivážím si je z různých výprav, nebo cest. Je to nesourodá sbírka harampádí, počínaje polní trubkou a dřevěnými soškami vyřezanými do blahobytného mnicha, válečného mnicha, slona, draků, případně bojovně laděných měděných býků, sošná Shiva a posvátná hinduistická kráva nebo masky na zeď s tváří Buddhy v provedení bílozlatá, přírodní dřevo a tmavě zelená, či vyřezávaný Korán hlásající slovo Prorokovo, včetně obrazů na různé téma. Nejspíš každá z těch věcí - a je jich mnohokrát více než jsem uvedl - může nést označení zbytečná, k životu nepotřebná. Nicméně vše slouží k radosti oživovat vzpomínky na krásná místa a chvíle, které již odvál čas. Pro zbytečné věci mám tudíž pochopení.
Kdyby vám partnerka chtěla udělat radost, co by vám měla koupit?
Nejspíš poslední model Maserati, ne že bych ho potřeboval, případně po něm kdoví jak toužil, ale za projev čistokrevné lásky se to počítat dá.
Chodíte rád nakupovat s partnerkou?
Ne. A opakovat toto dvoupísmenkové slovíčko se dá s cyklickou pravidelností, až do nekonečna.
Který obchod nesnášíte a proč?
Kterým začít, které vypíchnout a s kterým doběhnout do finiše. Toť otázka.

Ona dnes - obálka
Ona dnes - obálka

Ona dnes - upoutávka
Ona dnes - upoutávka

Ona dnes - rozhovor
Ona dnes - rozhovor

Rubrika: 
Štítky: 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2017 marekholecek.cz | XHTML