Sponzoři...

Jste zde

Nanga Parbat „Wild Choice Comeback“

Nanga Parbat
Jižní Rupal

Čus horolezcům, příznivcům velkých kopců a obecně všem těm, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o návrat k rozdělané práci. Jen doufám, že nebudu muset za přívlastek „Comeback“ po letošní výpravě dodávat římské číslice I až X a tak dále.

O co se jedná?

Zasvěcení moc dobře vědí, že loňský pokus prolézt Rupalskou stěnou na Nanga Parbat skončil výpraskem.
Tudíž pro ty, kteří již předem tvrdili, že nemáme šanci uspět, dostali do svých slov argument, jakýž to jsou mágové a znalci otáčení zeměkoule a dávám jim bezplatně další příležitost, upevnit si pozici v hospodských kuloárech. Pro skupinu lidí, kteří fandí, prosím vás vydržte ve víře a držte nám dále palce i pro tento další pokus.

V krátkosti o co běží…

Opětovný návrat společně se Zdendou pod strmé svahy Nangy, kde prioritou je pokus vylézt alpsky novou linii Rupalskou stěnou a skutálet se Diamirem do údolí.

Mára a stařík Zdenda ;-)
Já a Zdenda před odchodem z BéCéčka.
Zlý jazykové tvrdí, že Zdeněk má své lezecké roky již za sebou, díky svému ošuntělejšímu vzezření, které mu propůjčil dlouhodobý pobyt na řídkém vzduchu.
Není to pravda, jeho vyvinuté běháky nesou v sobě mladistvou sílu a jakmile shodí prošedivělý fous a lehce se opláchne, tak je kluk stále šik.

Malá změna nastává v první fázi výpravy, kterou označím jako aklimatizační. Pro tento účel, by měla posloužit takzvaná Kinshoferova cesta, kterou se budeme snažit prorvat až k vršku. Cílem je nasbírat červené krvinky, prohlédnout si sestup, zanechat stan v 7200 metrech pro případné prolezení Rupalu. V této fázi nám zpříjemní pohodu v BaseCampu, tak i na kopci naši tři kamarádi: Jirka Domanský, Pavel Kořínek a Michal Veselý. Přitom na kolbišti pod Diamirem budou ve stejný čas ještě další dvě mezinárodní expedice. Snad družba včetně vzájemné pomoci, bude probíhat ve veselém duchu a nedostaví se hyenizmus a další civilizační neduhy, které jsou již bohužel na osmitisícovkách dost častým jevem. Po této úvodní části, bude následovat přejezd nás dvou na opačné svahy Nangy, kde začneme srovnávat, jak doufáme nevyrovnané účty. Tam už krom pastevců a pobíhajících stád nikdo není. Na jednu stranu paráda, nicméně z druhého úhlu, mám už teď divoké sny a malou dušičku v těle.

Těbůh Mára

Další informace o průběhu výpravy, včetně zákulisních šeptaček, jak se nám vede pod Nahou horou, budou vycházet na těchto stránkách.

Data k expedici Nanga Parbat „Wild Choice Comeback“

Díky tomu, že Nanga se svou výškou 8126 metrů je poslední hradbou západního Himálaje, má v sobě obsaženo hned několik nej. To první je, že vlastní největší lezecké svahy naší planety a obzvláště se to týká výjimečného jižního Rupalu, který má převýšení 4600 metrů. Další pozoruhodností je odpich proti přilehlým štítům, kde Nanga nad širokým okolím kraluje s přesahem jednoho kilometru. To má za výhodu překrásné výhledy na ostré hřebeny východního Karakoramu a přes hluboko utopený meandr řeky Indus do západního Hindúkuše. Tím nejspíš výhody končí, jelikož její osamělost má za následky prudké změny počasí a každá výstupová trasa nese v sobě minimálně označení těžká.

Odlet: 7. července 2012 směr Islamabád – Chilas - BC Nanga Parbat / Diamir
První část: Diamir / Kinshofer cca od 15. července 2012
Druhá část: Rupal / nová cesta cca od 17. srpna 2012
Návrat: 10. září 2012

Nanga Parbat - Diamir
Nákres výstupu a sestupu přes Diamir

Nanga Parbat - Rupal
Nákres výstupu z loňského sólovýprasku

Partneři expedice
Partneři expedice „Wild Choice Comeback“

Rubrika: 

Komentáře

Hodně štěstí Máro, ať se zadaří a šťastný návrat

Fandíme Márovi a hlavně Kořeňovi! :D Dohlédni nám na něj, Marku!:o))

Ahoj Zdenku a Maro, vzpominam, jaci jste byli tvrdaci na Silvestra na Miseckach a je mi jasne, ze pokud to jenom trosku pujde, tak kopec date a budeme se opet vsichni tesit na setkani v Bezuchove. zdravi a vsechny palce drzi Jiri

Držím Vám palce ať se daří a splní se Vaše plány!
Mám dotaz zdali jste v BC potkali někoho z jiných výprav? 15.7. měli vylézt na vršek Parbatu Britové Allan a Allen cestou přes hřeben Mazeno a 19.7. měli sejít do svého bejzu. Nevím tedy kde ho přesně měli, ale asi v Diamirském údolí. Dále jste možná potkali Američanku Koslicki a jejího kolegu Semborski, kteří měli vystupovat trasou přes Diamirskou stěnu.

Ahoj chlapi, jak se Vám vede.. nikde nemůžu najít zprávy jak jste na tom..
Díky
Dan

Zdravím chlapi do dalekého Pákistánu. Doufám, že vše běží podle očekávání a jste zdraví. Na webu mazenoridge.com jsem se dočetl, že Mára a další pomáhali britským staříkům při jejich sestupu někde od Kinshoferových skal a to hlavně s pitím (byli údajně tři dny na suchu). Jinak za výkon Britů klobouk dolů!!!
Teď si trochu rýpnu, bude v brzké době tzn. než se přemístíte pod Rupálskou stěnu, nějaké info nebo až po akci napíše Zdenda slohovku - nic ve zlém, byla a je velmi čtivá takříkajíc výživná.
Good luck!

Ahoj Zdeňku a Máro, držím palce už hezky dlouho, když jsem si telefonoval s Adamem, trávícím prázdniny s Mámou ve středomoří, že nikdo nemáme informace...ta následovala asi o 14 dní později a teprve z ní mi vyplynulo, že to pravé ořechové teprve přijde. K tomuto komentáři mě vyprovokovala dnešní zpráva, že se už nevrátí Zuzka Hofmanová...žádný kopec není důležitější než návrat domů. Tak zlomte vaz, určitě už "visíte" někde v Rupálské stěně. Zdraví Jiří

tak na Wikipedii už visíte a tady žádné info :o)

2012 - Marek Holeček a Zdeněk Hrubý. Výstup na vrchol Kinshoferovou cestou v Diamirské stěně v rámci aklimatizace na prvovýstup Rupalskou stěnou.
(http://cs.wikipedia.org/wiki/Nanga_Parbat)

Na kterých stránkách jsou aktuálnější informace když ne tady?

Je škoda, že tu nejsou žádné informace o tom, jak se vám daří. Na wikipedii už visí váš první výstup a tady stále nic...

Dobrý den, Marku, mám pár dotazů k Vašim přednáškám a ráda bych Vás pozvala na cestovatelský festival. Můžete se podívat na web www.svetem.net Pracuji jako jeho koordinátorka. V případě Vašeho zájmu, se mi, prosím, ozvěte na mail VeronikaFialka(rybička)seznam(tečka)cz Volím tuto cestu, nenašla jsem na Vás kontakt.

Díky za pochopení a přeji hodně štěstí na dalších cestách.

Veronika Fialová

Blahoželám Zdendovi a Márovi k úspešnému aklimatizačnému výstupu. Želám veľa šťastia, zdravia a suprové počasie pri vlastnom výstupe. Nanga Parbat by tak zažil druhý významný prvovýstup v tomto roku po prelezení hrebeňa Mazeno Britmi. A čo príde po Nanga Parbate pane Holečku : jižní stěna Dhaulágirí, Jihozápadní stěna Everestu? Žeby ten Everest.....?

Wow.. I am so jealous of you man. I had a similar dream, expediting the mountains covered in thick snow. It was Himalayas that was in my mind. And i am now on the training for the climb. Dont know whether i will be succeeding. Lets hope for the best.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2018 marekholecek.cz | XHTML