Sponzoři...

Jste zde

Marek Holeček a Esquire Man 2015

Může výhra ovlivnit váš život?

Když to vezmu abstraktně a jednalo by se o výhru v řádech mnoha a mnoha penízků žluťásků, tak bych navýšil obrátku o jednu svoji výbornou dovednost a to bezmyšlenkovité utrácení. Pokud budu konkrétní k ceně Esquiru, tak výhra mi dává odpověď, že mé konání v životě zaujalo i okolí. A ta zdánlivě pošahaná činnost, jakou je lezení v horách, má přesto pevný základ. Vypovídá o lidské touze objevovat stále nové, s čímž se i nelezoucí dokáží ztotožnit.

Pochlubil jste se vítězstvím někomu?

Samozřejmě, jelikož jsem hrdý na to, že lidé jak známí, tak zcela pro mě uschovaný v různých koutech naší republiky posílaly hlasy. Jednoduše, nenabízel jsem žádné plané sliby, výhody, prostě zhola nic. A právě proto jim patří mé velké díky, ze kterého plyne také pro mne závazek. Dál tlačit svůj osud směrem, který jsem si kdysi zvolil. Jelikož už vím, že to nedělám jen pro své sobecké já, ale i jako inspiraci či pro radost druhým.

Co na to říkali vaši známí?

Kamarádi jsou od toho, aby vás drželi nad hladinou, podrželi v momentech kolísání, nakopli při přešlapech a vůbec nastavovali zrcadlo vašemu konání. Takže od nich dorazila směsice reakcí, od poplácání po zádech, gratulace, zavrtění hlavou ála co to zase vyvádím, ale i hlasitého řehotu. Všechny reakce jsou v pořádku, jelikož vím, že mne mají rádi, což je výhoda. Ovšem nejvíce byla potěšena moje životní fanynka, která nikdy nepochybovala nad mojí „genialitou, výjimečností a vůbec mojí úžasností“. Moje Maminka :-)

Na co využijete pohár od Bořka Šípka?

Dal jsem do nich růže s vodou a moc jim to tam slušííí. Dovolím si lehkou drzost a familiárně použiji oslovení: „Bořku ty víš a my už jen žasneme.“

Komu jinému bys naše ocenění přál?

Něco jako král je mrtev, ať žije král. Nebudu utíkat z lopaty a opisovat dlouhý seznam, jelikož úžasných lidí, kteří mě předčí a vážím si jich je mnoho. Ovšem vyberu si jednoho muže, kde se snoubí šmrnc, dovednost, zkušenost a lidskost. Jiří Menzel.


Jaký druh whisky upřednostňujete (skotskou, irskou, single malt, …) a proč?

Udělám takovou genesi a to „Já“ a veselé volty. Narodil jsem se na horách, respektive na Proseku v Praze a zhlížel na svět ze šestého patra panelákového bytu. A jak takový klučina se nakonec ocitl v Himálajích, Antarktidě a jiných horstvech světa? Musel jsem jít postupnou cestou. Stejné je to i s tříděním a vytříbením si chutí. Takže pivo, levné víno a rum, bylo „pitivo“ studentských let. Dnes si rád dám dobré tankové pivo a kvalitní víno třeba z Argentiny. A jelikož s přibývajícími léty přecházím do konzervativního seladóna, tak s radostí si již vychutnávám Black Label, zlato z dubového sudu.

Máte raději whisky čistou, s ledem nebo v koktejlech?

Obojí! Každý je pro jinou příležitost, ale jelikož samotný základ je skvělý, není co pokazit. ;-)

Kdy pijete whisky nejraději?

V prostředí, kde bez nutnosti přeřvávat hluk okolí si mohu pohodově poklábosit. Zároveň to mám spojené i s umocněním nějakého pěkného předchozího zážitku. Jako když celý den lyžuji v Alpách, pak přijdu na boudu, skočím do sauny, zďobnu véču a potom všem, si sednu vedle baru do pohodlného křesla a pošlu chuťovým pohárkům tu správnou tečku za celým dnem.

Pijete whisky raději sám nebo ve společnosti?

Upřednostňuji společnost. Protože popíjení mám spojené i se sdílením zážitků s druhými. To mi bylo vždy bližší. Tím neříkám, že si sám občas nenaleji, ale podstata již byla řečena.

Měl jste už před koktejl party Esquire Man 2015 whisky Johnnie Walker? Jaká byla vaše zkušenost s ní? Změnila ochutnávka na EM 2015 váš názor na ní?

Jonnie je synonymum pro řadu chuťových odstínů vizoura. Jinými slovy nebyl jsem překvapen, co se týče nabídky, která nám byla podávána, ale poměrně rychlá změna ochutnávek, mi udělala mišmaš v puse. Upřímná odpověď tedy zní, už nevím, která byla první a ta poslední, ale na faktu nic nemění, že mám ho rád.

Který z ochutnaných vzorků vám imponoval nejvíce?

Vím, že proběhl v té zmiňované řadě Double Black Label, který dobře znám. Takže ten.

Překvapily vás něčím chutě ochutnávaných whisky Johnnie Walker?

Paradoxně ta nej - ta nejdražší, nejluxusnější, nejušlechtilejší, čili Blue Label mne oslovila nejméně. Je možná na vině již v předchozí odpovědi zmíněná ochutnávka. Takže v budoucnu šanci jistě ještě dostane :-)

Co podle vás dělá whisky Johnnie Walker jedinečnou?

Co dělá přírodní krásy světa, přeci jejich ojedinělost a existence. A co dělá osobitou chuť, přeci jejich výjimečnost a nezaměnitelnost. Nepotřebuji rozpitvávat detaily.

Kdyby byla whisky Johnnie Walker žena, jaká by byla?

Žena je krásné inspirativní stvoření a srovnávat cokoliv s ní, bude vždy už jen vybledlý odstín její úlohy v širším slova smyslu. Prostě nedokáži si představit už to základní, milovat se s whisky. Takže, whisky buďte vizoury a hory horami. :-)


Rubrika: 
Štítky: 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2017 marekholecek.cz | XHTML