Sponzoři...

Jste zde

Chytnout nebe za kšandy - TV film

Logo ČT4

Přátelé, dávám na vědomí, že 24. prosince 2011, čili na Ježíška, poběží na programu ČT4 Sport od 15:55 můj další dokument "Chytnout nebe za kšandy".
Jedná se o hodně uvolněné pokračování dokumentu "Dotknout se nebe".

Nejprve co v něm neuvidíte

Neuvěřitelnou trpělivost mého kamaráda režiséra Karla Jonáka, který vzal na svá bedra těžké břímě a dal se již po druhé s mojí vyšinutostí dohromady.
Jeho úloha spočívala v tom, vykřesat z přehršle mých blábolů a filmových záběrů něco, co unese vaše trpělivost a "drahé" obrazovky.
Nemám v úmyslu vyjmenovat celý zástup lidí z České televize, jelikož každému z nich bych mohl poděkovat. Nicméně, rád bych ještě vyzdvihl dvě jména - Jakuba a Martina, kteří pořídili filmové záběry z Čech a tím vyvážili můj roztřesený filmový příspěvek pořízený v průběhu expedice.

A teď k tomu co vás čeká

Jelikož se mi zajídala představa standardního modelu expedice nebo-li jmenovitě balení, příjezd, pochod, příprava na lezení (divák se již lehce ošívá a kráčí do kuchyně pro brambůrky), čekání na počasí, první pokus,… x-tý pokus (divák již usíná), samotný výstup, závěrečný šťastný pokřik na vrcholu a posléze hrdinové v údolí, kdy jsou unavené tváře protagonistů, tak i diváka u televize již skutečností, o které nikdo nepochybuje. Můžete mě nazývat revolucionářem, ale dal jsem platný pokus seskládat střípky z jedné výpravy, přímo do srdce hor. O pohled na minulost i současnost lezeckého dění jsem poprosil živoucí legendu Josku Rakoncaje. Víc neřeknu ani slovo.

Děkuji za bohatou podporu, které se mi i letos od Vás dostalo. Na oplátku přeji bohatého Ježíška a k tomu spoustu vyplněných snů.

PS
Po odvysílání bude film "Chytnout nebe za kšandy" k vidění v internetovém videoarchivu České televize.

Rubrika: 
Štítky: 

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

© 2005 - 2017 marekholecek.cz | XHTML